Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Edukacja leśna w Nadleśnictwie skierowana jest do wszystkich grup społecznych bez względu na wiek. Głównym celem jest kształtowanie odpowiednich postaw człowieka wobec przyrody. Uczy jak świadomie i odpowiedzialnie korzystać ze wszystkich funkcji lasu, tak aby zachować trwałość jego funkcjonowania. Przedstawia ciężką i odpowiedzialną pracę leśników oraz sposób prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej.

Czernica

Obiekt znajduje się w Czernicy obok Staszowa, administracyjnie położony jest w obrębie leśnictwa Mokre. Otoczenie wokół szkółki tworzy piękny różnorodny las, który idealny jest zarówno do samodzielnego spacerowania jak i poznawania go z przewodnikiem. Podczas wyprawy możemy przeanalizować koleje życia lasu zaczynając od nasionka, a kończąc na dorosłym drzewie, a także poznajemy zadania leśnika oraz cele gospodarki leśnej. Jest to również wspaniałe miejsce na przeprowadzenie lekcji przyrodniczo - leśnej. W wakacje cień drzew zaprasza tu do odpoczynku podczas turystycznych pieszych czy rowerowych wędrówek. Obok szkółki jest miejsce na ognisko, natomiast samochody można zostawić na parkingach dla samochodów osobowych i autobusów.

 

Edukacja leśna społeczeństwa to komentarz do życia lasu

Ścieżka przyrodniczo- leśna „Obok Pustelni Złotego Lasu"

Znajduje się w kompleksie leśnym otaczającym zabudowania byłego klasztoru oo kamedułów, obecnie miejsca Sanktuarium Ciszy i działania Stowarzyszenia Pustelni Złotego lasu. Tras rozpoczyna się przy kapliczce MB Fatimskiej położonej u stóp źródełka. Prowadzi przez tereny leśne do wrót klasztoru. Mierzy sobie 1200 mb. Składa się z 7 przystanków wyposażonych w tablice edukacyjne przedstawiające życie lasu.

http://www.czaswlas.pl/obiekty/?p=4&id_obiekt=7722